AKTUÁLNĚ / Společnost

16.11.2012

V Praze 10 vznikl další mural art

PRAHA

Další velkoplošný mural art (venkovní umělecké dílo) vznikl díky radnici Prahy 10 a souhlasu pražského dopravního podniku na ploše donedávna špinavého a tagy pokresleného betonového výduchu z metra stanice Želivského u Vinohradské ulice.

Autorkou výtvarného díla je pražská umělkyně Léna Brauner. „Téma přírody a stromů na nevzhledném výduchu přispělo k naší radosti nad ziskem prestižního titulu Město stromů 2012, který naše Praha 10 nedávno získala,” řekl starosta Prahy 10 Milan Richter.

Nová malba je ošetřena anti-graffiti nátěrem, který v případě poškození umožní snadné odstranění výtvorů nelegálních sprejerů. Pro writery má totiž Praha 10 v současnosti pět legálních ploch, kde mohou bez obav z trestního postihu realizovat své tvůrčí ambice. “V těchto měsících navíc spouštíme pilotní program našeho anti-graffiti programu, který umožňuje ošetření fasád domů ochrannou vrstvou i soukromým domům v exponovaných částech našeho města,” vysvětlil starosta.

Dalším velkým mural artem na území Prahy 10 se pyšní zeď ZŠ Gutova, kde pražští street-artoví umělci Kaláb, Škapa, Kladívko a Uxa umístili svoji velkoplošnou malbu již v loňském roce. Na jaře příštího roku se podobným způsobem Praha 10 rozhodla zkrášlit další nevzhledný průduch u metra Strašnická.

Autor / zdroj: Jan Charvát

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Tři góly na Chelsea na postup Slávii nestačily

Slavia prohrála s Chelsea v Londýně 3:4, a s UEFA Europa League se tak loučí. Po bojovném výkonu v druhém poločasu odchází však sešívaní se vztyčenou

Post

Divadlo Na zábradlí v následující sezoně uvede pět premiér

Zatímco s plnou intenzitou běží aktuální sezona, která se v Divadle Na zábradlí nese ve znamení oslav 60. výročí založení, jasné kontury už má dramatu

Post

291. derby vítěze nepřineslo

Ačkoliv slávisté svého soupeře přestříleli, vítězství se nedočkali. Utkání 28. kola FORTUNA:LIGY skončilo remízovým výsledkem 1:1.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA