AKTUÁLNĚ / Společnost

16.11.2012

V Praze 10 vznikl další mural art

PRAHA

Další velkoplošný mural art (venkovní umělecké dílo) vznikl díky radnici Prahy 10 a souhlasu pražského dopravního podniku na ploše donedávna špinavého a tagy pokresleného betonového výduchu z metra stanice Želivského u Vinohradské ulice.

Autorkou výtvarného díla je pražská umělkyně Léna Brauner. „Téma přírody a stromů na nevzhledném výduchu přispělo k naší radosti nad ziskem prestižního titulu Město stromů 2012, který naše Praha 10 nedávno získala,” řekl starosta Prahy 10 Milan Richter.

Nová malba je ošetřena anti-graffiti nátěrem, který v případě poškození umožní snadné odstranění výtvorů nelegálních sprejerů. Pro writery má totiž Praha 10 v současnosti pět legálních ploch, kde mohou bez obav z trestního postihu realizovat své tvůrčí ambice. “V těchto měsících navíc spouštíme pilotní program našeho anti-graffiti programu, který umožňuje ošetření fasád domů ochrannou vrstvou i soukromým domům v exponovaných částech našeho města,” vysvětlil starosta.

Dalším velkým mural artem na území Prahy 10 se pyšní zeď ZŠ Gutova, kde pražští street-artoví umělci Kaláb, Škapa, Kladívko a Uxa umístili svoji velkoplošnou malbu již v loňském roce. Na jaře příštího roku se podobným způsobem Praha 10 rozhodla zkrášlit další nevzhledný průduch u metra Strašnická.

Autor / zdroj: Jan Charvát

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Počet odhalených případů domácího násilí v Praze stále patří k nejvyšším

Počet odhalených případů domácího násilí v hlavním městě Praze patří stále mezi nejvyšší v rámci statistik ostatních krajů.

Post

Sparta s Trabzonsporem jen remizovala

Sparta zápas třetího předkola Evropské ligy proti Trabzonsporu výborně rozehrála a vedla 2:0 po trefách Costy a Kangy. Jenže hosté v poslední desetimi

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA