SPORT / Fotbal

Popis:
19.3.2018

Bohemians doma přehrál Teplice

PRAHA / TEPLICE

Oslabené Teplice nestačily v Praze na Bohemians. Před reprezentační přestávkou Skláři ve Vršovicích prohráli 0:2.

V první příležitosti se objevil Dostál. Mašek dlouhým diagonálním pasem přenesl hru doleva na Bartka. Krajní záložník Klokanů odcentroval do šestnáctky, kde se nůžkami do míče položil Dostál, ale o kousek minul břevno branky Teplic. Pravý krajní obránce Klokanů byl v akci i později. Bohemka obléhala branku Teplic až se odvážil ke střele ze střední vzdálenosti odvážil Dostál.Diviš skokem ale míč zkrotil a lapil do svých rukavic.
Na druhé straně zahrozily i Teplice. 

Vaněček se hlavou položil do centrovaného míče, ale branku Fryštáka minul. Do útočení se tedy vrhla opět Bohemka. Jindřišek odcentroval do šestnáctky od rohového praporku. Na přední tyči si našel míč Hůlka, ale jeho hlavičku Diviš reflexivně vyrazil a zabránil radosti Zelenobílých. V dalším průběhu prvního poločasu měla Bohemka převahu, ale nedařilo se ji gólově zužitkovat. Za Teplice se pokusil zahrozit Hora. Záložník Teplic si přebral míč na hranici šestnáctky, dokázal i vystřelit, ale balón zablokoval Hůlka a Fryšták si zákrok nepřipsal.

Ve druhé půli nejprve zahrozily Teplice. Standardní situaci rozehrál Kučera centrem na Krále, ale jeho hlavička letěla mimo. Udeřilo tedy na druhé straně. Reiter krásně odcentroval z pravé strany na zadní tyč, kde si míč našel Bartek a hlavou poslal Klokany do vedení. 

Srovnat skóre mohl hlavou Hora, ale centr od teplické střídačky usměrnil vedle pravé tyče branky Fryštáka. Klokani vyrazili za navýšením náskoku. Dostál si připravil na hranici vápna míč na střelu, ale jeho ránu Diviš skvělým zákrokem vyrazil pryč od branky. V další šanci byl Mašek, který si připravil míč na levačku. Trefil ovšem Krále stojícího na malém vápně, který zablokoval míč na roh. Po centru od rohového praporku se k bal´mu dostal Šmíd, ale i jeho střelu obrana Teplic zablokovala. V permanenci musela být ale i obrana Bohemians. Červenka z levé strany přihrál doprava Horovi, který sice vystřeli prudce, ale Fryšták balón vyrazil. Ve skluzu ještě zvládl vyražený míč usměrnit na branku Červenka, ale naštěstí trefil pouze břevno branky Klokanů. 

Tetteh byl na hrotu velmi aktivní a dostal se do další šance. V šestnáctce se po individuálním postupu vyhnul Královi, vystřelil levačkou, ale Diviš byl u své levé tyče včas a balón vyrazil. Před šestnáctkou byl deset minut před koncem faulován Tetteh a rozhodčí odpískal přímý kop pro Klokany. K exekuci se postavil Jindřišek. Jeho střela se po sérii odrazů odrazila k Hůlkovi, který dorazil míč do sítě a navýšil vedení Bohemians. V samém závěru navíc střídající Kodeš skluzem fauloval Reitera a byl vyloučen.

Bohemka byla během zápasu lepším týmem, vytvářela si šance a zvládla je také využít. Jakoby Zelenobílé uklidnila podepsaná jistota Ďolíčku a po výborném výkonu tak mohli hráči s fanoušky slavit další tři body. Vítězstvím nad Teplicemi si Klokani pojistili sedmé místo.

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 2:0 (0:0)

Branky: 50. Bartek (Reiter), 82. Hůlka
Rozhodčí: Ardeleanu - Pelikán, Pochylý
ŽK: Hašek - Soungole, Žitný, Kučera
ČK: 85. Kodeš (Teplice)
Diváci: 3 255

Bohemians Praha 1905: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Hašek, Jindřišek - Reiter, Mašek (64. Nečas), Bartek - Tetteh (89. Kabajev)

FK Teplice: Diviš - Hyčka, Král, Ljevakovič, Krob - Soungole (75. Kodeš), Kučera - Trubač (69. Diaz), Hora, Žitný (53. Červenka) - Vaněček

Autor / zdroj: Jan Strýhal / bohemians.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Bulan už váží téměř 60 kilo. Tygří dvojčata teď s oblibou řádí ve vodě

Ani vysoké letní teploty nebrání dvojčatům tygra malajského Bulanovi s Wanitou v jejich venkovních hrátkách. Naopak; když je horko, návštěvníci Zoo Pr

Post

Obušek strážníků zachránil život třem psům uvězněným v uzamčeném vozidle

Na městskou policii se obrátil muž s tím, že v uzavřeném vozidle na přímém slunci jsou uvězněni již několik hodin psi, kteří v přehřátém prostředí pom

Post

Pivní kola v centru Prahy se ocitla pod dohledem městské policie

Pražští strážníci se o prodlouženém víkendu zaměřili na turisty z takzvaných bike beer - pivních kol. V organizované akci sledovali zejména konzumaci

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA