10.3.2019

Další drtivá výhra Slavie. Obětí tentokrát Baník

PRAHA / OSTRAVA

Slavia díky brankám Škody, Masopusta, Frydrycha a van Burena porazili doma Baník Ostrava 4:0 a navýšili svůj náskok na čele tabulky na šest bodů.

S úvodním hvizdem ustál déšť a nad Sinobo Stadium vysvitlo slunce, snad jako příslib parádní podívané dole na pažitu. První slávistická příležitost pak přišla hned v 8. minutě, kdy rohový kop Miroslava Stocha našel přesně hlavu Michala Frydrycha, ten ale branku svého bývalého klubu o vlásek minul. Další příležitost přišla o malou chvíli později po brejku vedeném Alexandrem Balutou. K zakončení se nakonec dostal Milan Škoda, který mohl ještě míč vracet lépe postavenému rumunskému křídelníkovi, rozhodl se ale zakončit sám a branku těsně minul.

Ofenzivní tlak tak vyústil gólem až v 18. minutě. Po rohovém kopu se do odraženého míče opřel bez váhání Peter Olayinka. Jeho střelu patičkou ještě efektně tečoval Michal Frydrych a výrazně tak zkomplikoval Laštůvkovi zákrok. Gólman Baníku míč pouze vyrazil před sebe, kde na něj čekal Milan Škoda a bez větších potíží otevřel skóre zápasu – 1:0.

Náskok mohli slávisté navýšit ve 23. minutě, kdy se po pohledné kombinační akci dostal ke střele uvnitř vápna Jaroslav Zelený. Jeho přízemní pokus na zadní tyč ovšem branku soupeře o několik centimetrů minul. Slávisté Ostravu po celou dobu prvního poločasu přehrávali, ale další gólovou příležitost si nevytvořili, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Druhý poločas začal ve stejném duchu, jako skončil ten první – tlakem Slavie. Po faulu Laštůvky na Petera Olayinku dostali navíc slávisté v 51. minutě možnost zahrávat penaltu, Miroslav Stoch ale se svou střelou na pravou stranu neuspěl a Laštůvka dokázal balon vyrazit.

V průběhu druhého poločasu se na hřiště dostal Lukáš Masopust, kterému stačila pouhá minuta na to, aby se prosadil. V 70. minutě našel Miroslav Stoch na pravé straně centrem Michala Frydrycha, ten si všiml opuštěného Lukáše Masopusta a míč mu chytře sklepl. Pro Masopusta pak už nebyl problém z voleje překonat Laštůvku a zvýšit náskok na 2:0.

To však slávistům nestačilo a v samotném závěru zápasu k radosti domácího publika rozvlnili síť Ostravanů ještě dvakrát. Na rohový kop si nejprve nejvýše naskočil Michal Frydrych a proti svému bývalému klubu zvýšil na 3:0 pro sešívané. O několik minut později v celkem sedmiminutovém nastavení našel střelec třetího gólu na hranici malého vápna chytrou přihrávkou Mick van Burena, který příležitostí nepohrdl a z podobné pozice jako před ním Frydrych pečetil výsledek zápasu na 4:0.

SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava 4:0 (1:0)

Branky: 18. Škoda, 70. Masopust, 90+3. Frydrych, 90+7. Van Buren
Rozhodčí: Nenadál – Pelikán, Dresler
ŽK: Souček, Frydrych - Diop, Mešaninov, Jánoš
Diváci: 14 126

SK Slavia Praha: Kolář – Frydrych, Kúdela, Ngadeu, Zelený – Souček, Hušbauer – Baluta (69. Masopust), Stoch (90+1. Král), Olayinka – Milan Škoda (77. Van Buren)

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera (17. Mešaninov), Procházka, Stronati, Fleišman – Jánoš, Šindelář - Fillo, Diop, Granečný (76. Holzer) – Baroš (73. Kuzmanovič)

Autor / zdroj: slavia.cz