9.4.2019

Sparta doma proti Zlínu potvrdila roli favorita

PRAHA / ZLÍN

Sparta se v posledním testu před ligovým derby v Edenu dobře naladila a porazila Zlín. Po prvním poločase, kdy měla převahu, ale chyběly šance, rozhodly o vítězství pražanů branky ve druhém půlce.

Zlín nastoupil do prvního poločasu velmi pasivně, respektive s pečlivě propracovanou defenzivou. V úvodních 45 minutách tak chyběly vyložené šance a můžeme psát jen o náznacích.

Ten první měl už ve třetí minutě Michal Sáček, který si po krásné akci vynutil faul na hranici vápna a sám se postavil k exekuci přímého kopu. Branku netrefil.

V páté minutě Kanga nádherně na levém křídle našel Hanouska, který také z první poslal míč do vápna. Tam se ale Drchal k zakončení neprotlačil.

Další nádhernou přihrávku předvedl v 17. minutě Hašek, na levé straně uvolnil Karlssona. Ten si ale následně nepotykal s míčem a situace u něj skončila.

Další náznak přišel po půlhodině. Kanga byl s míčem ve vápně, přesto si našel prostor ještě lobem oslovit lépe postavené Drchala. Jeho pokus hlavou hostující obrana zblokovala, míč se následně odrazil k Hložkovi, který pálil vedle. Po prvním poločase se tak skóre neměnilo.

I start druhého poločasu byl lepší pro Spartu. Martin Hašek dostal trochu prostoru a všiml si povyběhnutého Rakovana. Zkusil ho tedy přehodit, spolu s ním ale přehodil také branku.

Branky jsme se dočkali až v 67. minutě. David Moberg Karlson postupoval zprava a krásně nabídl míč pod sebe do vápna. Tam číhal Adam Hložek, který z první míč uklidil do sítě! 1:0!

A vzápětí přišla druhá trefa! Zlín se nás snažil zatlačit, jenže hosté ztratili míč a Sparta vyrazila do přečíslení. To skvěle vyřešili Kanga s Tettehem. Prvně jmenovaný přihrál a Benji pak z první přehodil Rakovanovu nohu a rozvlnil síť.

Chvíli poté byl navíc blízko i třetí gól. Tetteh tentokrát lobem ze strany pokutového území přesně našel maličkého Plavšiće, který ale kolem sebe neměl protihráče a mohl zakončit hlavou. Rakovan si ale tentokrát poradil.

AC Sparta Praha - FC Fastav Zlín 2:0 (0:0)

Branky: 67. Hložek. 70. Tetteh
Rozhodčí: Zelinka – Hrabovský, Novák
ŽK: Kanga – Čanturišvili, Hnaníček
Diváci: 9 325

AC Sparta Praha: Nita – Zahustel, Štetina, Costa, Hanousek – Hložek, Hašek (57. Plavšić), Kanga, Sáček, Karlsson (88. Ćivić) – Drchal (62. Tetteh).

FC Fastav Zlín: Rakovan – Matejov (80. Džafić), Buchta, Gajić, Bartošák – Holík, Jiráček, Hnaníček (88. Jakubov), Hlinka, Čanturšvili – Železník (72. Vyhnal)

Autor / zdroj: sparta.cz