AKTUÁLNĚ / Společnost

Známe vítězné návrhy v Nymburském měšci
Úprava parku Na Hradišti. 
Autor / zdroj foto: Vizualizace: Ing. arch. Alena Mocová

Nymburk

Hlasování ve druhém ročníku Participativního rozpočtu Nymburský měšec je ukončeno. Město rozdělí půl milionu korun mezi dva projekty s největšími počty hlasů. Téměř pět set hlasů získal návrh na Úpravu parku Na Hradišti a stal se tak vítězem. Návrh na vybudování Pergoly na Kopečku vyneslo na druhé místo 308 hlasů. Pro všech pět projektů hlasovalo celkem 452 lidí.

„Děkujeme všem navrhovatelům projektů i hlasujícím, že se aktivně zapojili do společného utváření našeho okolí. I letos rozhodli o investování části rozpočtu samotní Nymburáci. Nyní je před námi samotná realizace dvou projektů, které zase o kousek zlepší prostředí našeho města,“ shrnula místostarostka Stanislava Tichá, která na projekt Nymburský měšec od počátku dohlíží.

Do zářijového hlasování se zapojilo 452 lidí, z nichž každý měl 3 kladné a jeden záporný hlas. Celkem mezi pět projektů rozdělili 1328 kladných hlasů a 220 hlasů záporných. Hlasy mohli udělovat elektronicky nebo přes papírový formulář. Na výběr měli tyto návrhy: Šachové stolky, Úprava Parku Na Hradišti, Pergola na Kopečku, Za krásný chodník před domy v ulici Boleslavská třída, Grilujme na sídlišti. Na třetím místě se 281 hlasy skončil projekt Za krásný chodník před domy v ulici Boleslavská třída. Nápady zpracovali a poslali nymburští občané s cílem zlepšit okolí svého bydliště nebo oblíbené místo.

Podrobné informace k jednotlivým projektům najdete na stránkách nymburskymesec.cz

Autor / zdroj: Olga Vendlová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.