AKTUÁLNĚ / Krimi

Strážníci zadrželi dva sprejery
 
Autor / zdroj foto: Městská policie hlavního města Prahy

Praha 10

Velkou pomoc při chycení dvou sprejerů prokázal muž, který na ně upozornil strážníky. Díky přesnému popisu osob a trpělivé práci strážníků byli mladíci předáni státní policii.

Městská policie přijela krátce před čtvrtou hodinou ráno oznámení o 4 osobách, které mají sprejovat na zeď domu v Šeříkové ulici.

Muž, který vše oznámil, čekal na strážníky a  velmi podrobně jim popsal, jak dotyční vypadali. Hlídka pak začala prohledávat okolí a v ulici Malostranské nábřeží pod stěnou ochozu do Říční ulice ucítila typický zápach barev. Zde pak uviděla i dva muže odpovídající popisu. Mladíci ve věku 18 a 19 let nejprve tvrdili, že nikde na veřejném prostranství nesprejovali, údajně měli malovat v nedalekém soukromém ateliéru. Měli u sebe mnoho sprejů a nejen na rukách měli čerstvé barvy. K dalším dvěma osobám ale řekli, že nejsou žádní „práskači“, takže neřeknou, o koho se jedná. Při kontrole, zda nejsou ozbrojeni, u nich strážníci našli mobilní telefon, kde byla otevřená aplikace s fotografiemi, které je usvědčovaly z nelegální činnosti.

Pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci si případ převzala státní policie.

Autor / zdroj: Irena Seifertová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.