AKTUÁLNĚ / Krimi

Na začátku telefon za volantem, na konci uprchlý vězeň
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Praha

S řidičem, kterého strážníci zastavili kvůli telefonování za jízdy, cestoval celostátně hledaný muž. V útěku mu zabránila hrozba namířenou zbraní. Následně vyšlo najevo, že se jednalo o hledaného vězně. Oba muže předali strážníci kolegům ze státní policie.

Vše začalo před třetí hodinou ráno v Českobrodské ulici zastavením žluté dodávky, protože její řidič držel za jízdy v ruce mobilní telefon. Při kontrole strážníci pojali podezření, že je šestatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu nebo drog. Test na alkohol vyšel negativní, test na drogy však odmítl. Předtím ale strážníkům přiznal, že kouřil marihuanu.

Ve vozidle s ním cestovali další dva muži. Jeden z nich odpovídal popisu hledané osoby, proto ho hlídka vyzvala k prokázání totožnosti. Spolujezdec uvedl, že nemá doklady, ale se hlídkou spolupracoval. Z databáze, kde si strážník jím nadiktované údaje ověřil, na něj ale hleděl zcela jiný muž. I přesto se ho dotyčný stále snažil přesvědčit, že je to on. Když se strážník zeptal, zda si nastřelil vlasy a nechal na obličej vytetovat pihu, argumenty mu došly.

Po výzvě hlídky, aby vystoupil, začal utíkat. Jeden ze strážníků se za ním rozeběhl a poté, co mu pohrozil použitím zbraně, se zastavil. Jednačtyřicetiletý muž se vydával za svého bratra a měl k tomu pádný důvod. Utekl totiž z nestřeženého pracoviště ve Velvarech na Kladensku. 

Autor / zdroj: Irena Seifertová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.