AKTUÁLNĚ / Krimi

Při požáru domu ve frýdecko-místecké části Bahno zemřel člověk
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: HZS Moravskoslezského kraje

Frýdek-Místek

Tři hasičské jednotky a tým zdravotnické záchranné služby zasahovali ve čtvrtek 16. března 2023 odpoledne u tragického požáru v rodinném domě ve Frýdku-Místku.

Požár byl na tísňovou linku ohlášen šest minut před sedmnáctou hodinou, k události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku a dobrovolné jednotky z Frýdku a Paskova.

Hasiči vnikli v dýchací technice, s termokamerou a vodním proudem do domu, v prvním nadzemním podlaží našli v požárem zasaženém pokoji muže bez známek života. Následně bylo zjištěno, že se jedná o 51letého muže. Posádka zdravotnické záchranné služby již nemohla muži pomoci. Následkům požáru podlehl před jejich příjezdem.

Ošetřena byla také o dva roky mladší žena, která jevila známky interních obtíží. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji záchranáři ponechali na místě události, její transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný. 

Samotný požár dostaly jednotky pod kontrolu přibližně za čtvrt hodiny po příjezdu na místo, v průběhu zásahu hasiči vypnuli přívod elektřiny a plynu. Pro odvětrání nasadili přetlakový ventilátor.

Uvnitř domu bylo potřeba rozebrat část stropu mezi podkrovím a půdním prostorem a dohasit jednotlivá ohniska. Průzkumem hasičů bylo zjištěno, že v domě nebyl nainstalován detektor kouře - tedy tzv. hlásič požáru.

Krátce po devatenácté hodině byl zásah ukončen, na místě zůstala na dohled dobrovolná jednotka z Frýdku. 

Příčina vzniku požáru je v šetření jak hasičů, tak specialistů z řad policie.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.