AKTUÁLNĚ / Krimi

Převlečením bundy pachatel krádeže strážníky nezmátl
Odcizené kolo. Správné uzamčení kola je za rám. 
Autor / zdroj foto: Jindřich Machů

Ostrava

V pondělí odpoledne strážníci zadrželi na náměstí Svatopluka Čecha v Ostravě-Přívoze podezřelého muže, který odcizil ze stojanu před budovou nádraží uzamčené jízdní kolo. Převlečením bundy pak chtěl zřejmě zmást zakročující strážníky, což se mu díky kamerám nepodařilo.

Na podezřelého mladého muže, který se pohybuje po ulici Nádražní s jízdním kolem bez zadního kola, upozornil strážníky v pondělí 20.března po třetí hodině odpolední náhodný svědek. Tento svědek rovněž strážníkům uvedl i popis podezřelého. Jako markantu pak uvedl bundu modré barvy s černými rukávy.

Hlídky na základě tohoto oznámení provedly propátrání ulice Nádražní. Na náměstí Svatopluka Čecha pak strážníci narazili na skupinku osob, u které nalezli na zemi ležící odcizené jízdní kolo.

Vzhledem k tomu, že se na místě nenacházel žádný muž v modré bundě s černými rukávy a k odcizenému kolu se „nikdo neměl“, byla identifikace možného pachatele pro strážníky ztížena.

Situaci pomohl vyřešit strážník obsluhující kamery. Zpětným vytěžením záznamu kamer se mu totiž podařilo zjistit, že později zjištěný 24letý muž si těsně před příchodem strážníků oblékl svou bundu takzvaně „naruby“. Z modré bundy s černými rukávy tak byla rázem bunda bílá.

Převlečením bundy chtěl podezřelý muž zřejmě zmást zakročující strážníky, což se mu ovšem díky kamerovému systému nepodařilo. Díky kamerám taktéž neuspěl s tvrzením, že kolo zakoupil na ulici Nádražní za stovku od neznámého muže.

Strážníci se rovněž vrátili přímo na místo činu, a to ke stojanu na jízdní kola před budovou nádraží. U stojanu pak nalezli uzamčené zadní kolo odcizeného jízdního kola.

Díky rychlé reakci a kamerám tak došlo nejen k zadržení pachatele krádeže, ale i k rychlému navrácení jízdního kola jeho majiteli. Celou věc si i s podezřelým převzali kolegové z Policie České republiky.

Autor / zdroj: Jindřich Machů

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.