KULTURA / Výstavy

Popis: Výstava kosmonautiky Cosmos Discovery potrvá do konce srpna.
Výstava kosmonautiky Cosmos Discovery potrvá do konce srpna.
Autor / zdroj: JVS GROUP, s. r. o.
Datum konání: 11. 5. 2020 - 30. 8. 2020

Na holešovickém výstavišti je k vidění vesmírné městečko s jedinečnými exponáty

PRAHA

Cosmos Discovery. Tak se jmenuje největší putovní výstava kosmonautiky současnosti. Zájemci ji mohou obdivovat do konce srpna v prostorách Křižíkových pavilonů na výstavišti v Praze-Holešovicích. Uvidí tady vesmírné městečko s jedinečnými exponáty, které pobývaly na oběžné dráze naší planety i dál ve vesmíru.

Největší expozice, která putuje po světě a poutavou formou seznamuje s cestami člověka do vesmíru, poprvé zavítala do Prahy. Hned u vstupu se proměníte v astronauta. Dostanete Space Card, tedy Kartu kosmonauta se jménem a životním příběhem reálného kosmonauta, a můžete vyrazit na let do kosmu.

Výstavou Cosmos Discovery vás provede audioguide (hlasový průvodce), získáte ho také zdarma u vstupu. Těšit se můžete na stovky originálních exponátů z USA a Ruska, které byly ve vesmíru. Kromě částí raketoplánů, orbitálních stanic nebo kosmických lodí na výstavě uvidíte třeba i řídicí centrum Houston.

K nejatraktivnějším exponátům patří průchozí vesmírná stanice MIR, kde najdete vybavení, které bylo na oběžné dráze Země, a v níž můžete zažít pocity kosmonautů v mikrogravitaci.

V interaktivním Cosmoscampu si lze vyzkoušet náročný výcvik kosmonautů. Zážitkem jsou také VR (virtuální realita) instalace, díky nimž se ocitnete na vesmírné misi. A nechybí ani tzv. gyroskop.

Na výstavě Cosmos Discovery, která vznikla ve spolupráci s americkou NASA a dalšími odborníky po celém světě, se seznámíte nejen s historií pilotovaných kosmických letů, ale také s budoucností vesmírného výzkumu včetně plánu na osídlení Marsu.

Na výstavě jsou vítány rodiny s dětmi. Pro malé návštěvníky je připravena Dobrodružná stezka a také dětská verze audioguidu (hlasového průvodce). Vstupenky si můžete koupit i on-line.

A jak od vlaku? Od nádraží Praha-Holešovice se k výstavišti svezte jednu zastávku tramvají (č. 6, 12 nebo 17). Pokud vystoupíte v metropoli z vlaku jinde, na holešovické nádraží se dopravíte metrem (trasa C).

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Ráno vyjel do pražských domovů pro seniory první mobilní očkovací tým

Očkování nejohroženějších Pražanů v zařízeních pro seniory je v plném proudu. Navzdory systémovým nedostatkům připravil Magistrát hl. m. Prahy první m

Hlavní město odpustí podnikatelům poplatky za předzahrádky do konce března

Praha prodlouží podnikatelům možnost mít před svou provozovnu předzahrádky zcela zdarma, a to až do konce března tohoto roku.

Za krádež kondomů hrozí muži až 8 let

Policisté hledají muže, který ukradl kondomy, vibrační kroužky a lubrikanty za několik tisíc.

DNES SE STALO

HISTORIE

24. ledna 1458

byl Matyáš Korvín zvolen uherským králem.

HISTORIE

24. ledna 1848

bylo v Kalifornii nalezeno první zlato a začala kalifornská zlatá horečka.

VĚDA A TECHNIKA

24. ledna 1984

byly na trh uvedeny první počítače Macintosh.

POZVÁNKA OBRAZEM