KULTURA / Výstavy

Popis: Výstava kosmonautiky Cosmos Discovery potrvá do konce srpna.
Výstava kosmonautiky Cosmos Discovery potrvá do konce srpna.
Autor / zdroj: JVS GROUP, s. r. o.
Datum konání: 11. 5. 2020 - 30. 8. 2020

Na holešovickém výstavišti je k vidění vesmírné městečko s jedinečnými exponáty

PRAHA

Cosmos Discovery. Tak se jmenuje největší putovní výstava kosmonautiky současnosti. Zájemci ji mohou obdivovat do konce srpna v prostorách Křižíkových pavilonů na výstavišti v Praze-Holešovicích. Uvidí tady vesmírné městečko s jedinečnými exponáty, které pobývaly na oběžné dráze naší planety i dál ve vesmíru.

Největší expozice, která putuje po světě a poutavou formou seznamuje s cestami člověka do vesmíru, poprvé zavítala do Prahy. Hned u vstupu se proměníte v astronauta. Dostanete Space Card, tedy Kartu kosmonauta se jménem a životním příběhem reálného kosmonauta, a můžete vyrazit na let do kosmu.

Výstavou Cosmos Discovery vás provede audioguide (hlasový průvodce), získáte ho také zdarma u vstupu. Těšit se můžete na stovky originálních exponátů z USA a Ruska, které byly ve vesmíru. Kromě částí raketoplánů, orbitálních stanic nebo kosmických lodí na výstavě uvidíte třeba i řídicí centrum Houston.

K nejatraktivnějším exponátům patří průchozí vesmírná stanice MIR, kde najdete vybavení, které bylo na oběžné dráze Země, a v níž můžete zažít pocity kosmonautů v mikrogravitaci.

V interaktivním Cosmoscampu si lze vyzkoušet náročný výcvik kosmonautů. Zážitkem jsou také VR (virtuální realita) instalace, díky nimž se ocitnete na vesmírné misi. A nechybí ani tzv. gyroskop.

Na výstavě Cosmos Discovery, která vznikla ve spolupráci s americkou NASA a dalšími odborníky po celém světě, se seznámíte nejen s historií pilotovaných kosmických letů, ale také s budoucností vesmírného výzkumu včetně plánu na osídlení Marsu.

Na výstavě jsou vítány rodiny s dětmi. Pro malé návštěvníky je připravena Dobrodružná stezka a také dětská verze audioguidu (hlasového průvodce). Vstupenky si můžete koupit i on-line.

A jak od vlaku? Od nádraží Praha-Holešovice se k výstavišti svezte jednu zastávku tramvají (č. 6, 12 nebo 17). Pokud vystoupíte v metropoli z vlaku jinde, na holešovické nádraží se dopravíte metrem (trasa C).

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Zneužití tísňové linky je trestné

Ročně oznamuje městská policie přibližně deset případů tzv. „zlomyslného volání“ Českému telekomunikačnímu úřadu. V případě, že se zneužití tísňové li

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Vršovické Kino Pilotů znovu otevře v pondělí 11. května předpremiérovou projekcí filmu Vysoká dívka

Kultovní Kino Pilotů znovu otevírá pro veřejnost v pondělí 11. května. V tento den také zařadí na program v předpremiéře film Vysoká dívka, který se d

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM