Zpravodajství

Praha intenzivně řeší aktuální situaci ve středním školství. Navíc letos v září znovu otevře další třídy v oboru čtyřleté gymnázium
PRAHA
Střední školy v hlavním městě tradičně zaznamenávají zvýšený zájem uchazečů o vzdělávání v prvních ročnících odborných i všeobecných oborů vzdělání, neboť nezanedbatelná část z nich pochází z jiných krajů České republiky. Praha proto již několikátým rokem navyšuje kapacity středních škol, které zřizuje – zejména v oborech vzdělání s maturitní zkouškou.
United Islands of Prague otevírá pražskou festivalovou sezónu, dorazí 70 umělců z celé Evropy
Praha
Už tento víkend se Kampa, Střelecký ostrov a Janáčkovo nábřeží stanou dějištěm dvacátého ročníku festivalu United Islands of Prague, a tudíž i hlavním centrem kulturního dění v Česku.
V Praze se otevře nový volnočasový park za desítky milionů korun. Na své si v Butky Parku přijdou děti i dospělí
PRAHA
Obyvatelé i návštěvníci Prahy budou mít od května k dispozici nový volnočasový park, který nemá v metropoli obdoby. Dominantou areálu v těsném sousedství obchodního centra Galerie Butovice a Prokopského údolí se stane unikátní dětské hřiště s ptačí tematikou. Dospělí pak v Butky Parku najdou pohybové i kulturní vyžití s gastronomickým zázemím a dráhou pro kolečkové brusle.
Genetické vyšetření Laboratoří Agellab umí odhalit poškozené geny způsobující onemocnění očí i ledvin
Praha / Nový Jičín
Laboratoře Agellab nabízejí zájemcům nově specializovaná genetická vyšetření umožňující odhalit poškozené geny spojené s onemocněními a dědičnými vadami očí, onemocněními ledvin a ciliopatií, tedy skupinou onemocnění souvisejících s dysfunkcí buněk.
Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2023 junior
Poslední březnové úterý a středu proběhl již 25. ročník soutěže Pekař roku v kategorii junior. Finále se zúčastnilo deset nejlepších studentů z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky.
Startuje 2. ročník výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna
Společnost Škoda Auto a nezisková organizace Zdravotní klaun zahajují druhý ročník kreativní soutěže Auto pro Zdravotního klauna, v jejímž rámci mohou děti navrhnout vzhled vozu Škoda Enyaq iV.
Nejrychlejší Čech na 1/2Maratonu Praha Vebr: Rozhodl trénink v Keni
Praha
Fantastický souboj předvedli v závěru 1/2Maraton Praha 2023 domácí vytrvalci Patrik Vebr a Jiří Homoláč. Ve finiši byl nakonec o jedinou vteřinu lepší Vebr a v úžasném osobním rekordu 1:05:42 se stal nejlepším Čechem prestižního závodu.
Pražský půlmaraton si v centru města vyžádá krátkodobá dopravní omezení
Praha
Téměř 12 tisíc běžců vyrazí v sobotu 1. dubna 2023 na trasu dlouhou více než 21 kilometrů v rámci 23. ročníku pražského 1/2Maratonu. Tradiční sportovní akce si však zároveň vyžádá dílčí dopravní omezení, která se dotknou především centrální části hlavního města. Opatření se bude týkat zákazu parkování i uzavírek ulic na trase závodu, případně v jeho nejbližším okolí. Závod také ovlivní provoz městské hromadné dopravy.
V dubnu strážníci dohlédnou na hřbitovy, uklidí ale také metropoli od injekčních stříkaček a jehel
Praha
Veřejnost pozitivně vnímá přítomnost strážníků na hřbitovech. Vzbuzují v nich pocit bezpečí, ale velmi často jsou to právě strážníci, kteří jí poskytnou užitečné informace.
Na vyprodaném 1/2Maratonu Praha bude závodit dvojnásobný vítěz nebo elitní běžkyně
Praha
Pořádný dav lidí se vydá v sobotu do pražských ulic. 1/2Maraton Praha se vrací po roce, a v plné parádně! Ozdobou budou nejenom tisíce běžců, ale také elitní atleti.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Zábava

6. června 1984

dokončil Alexej Pažitnov první hratelnou verzi hry Tetris, nejslavnější počítačovou hru všech dob.

Kultura

6. června 1933

bylo v Candemu v americkém státě New Jersey otevřeno první autokino na světě.

Kultura

6. června 1965

vydala anglická skupina Rolling Stones svou nejznámější skladbu Satisfaction.