Zpravodajství

Přichází desátý ročník akce Suchej únor
Desátý ročník tradiční zdravotně osvětové kampaně, která pomáhá široké veřejnosti prověřit její vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky, se znovu uskuteční v únoru.
I přes omezení spojená s pandemií si v rámci Týdnu sportu zdarma přišly zasportovat tisíce Pražanů
Praha
Hlavní město Praha po roční pauze vynucené pandemií koronaviru opět zorganizovalo koncem loňského prosince akci Týden sportu zdarma.
Urologové otevírají v lednu své ambulance
Desítky urologů po celé republice otevřou v týdnu od 24. ledna své ambulance a nabídnou mužům vyšetření prostaty. Chtějí tak zachytit nebezpečnou nemoc – rakovinu prostaty, na kterou v Česku ročně zemře kolem 1 500 mužů.
Koordinátorka Tříkrálové sbírky: Koledu s dětmi trénujeme už od léta
Veronika Dobrovolná, nyní na rodičovské dovolené, byla doposud již několikrát v koordinátorské pozici Tříkrálové sbírky. Letos ji čekají dvě role. Nejen, že musí v náročných zimních týdnech skloubit roli maminky Kubíka a Vojtíška, ale jejím úkolem je také dohlížet na to, aby sbírka reagovala na současnou ne příliš jednoduchou situaci v době stále se proměňující epidemie.
Našel, ale nevrátil
Praha
Batoh zapomenutý v soupravě metra nalezl a zatím nevrátil právoplatné majitelce neznámý muž. Teď po jeho totožnosti pátrají pražští policisté. Poznáte ho na fotografii?
Nadace dřevo pro život otevřela již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku 2022
Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě.
Přijďte si pro plamínek z Betléma k Nové radnici
Praha
Betlémské světlo, symbol nezištnosti a lidské vzájemnosti, převzali v sobotu od skautů primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib a radní hl. m. Prahy Vít Šimral s?ohledem na mimořádná opatření před budovou Nové radnice. Zde bude také světlo k?dispozici veřejnosti až do 1. ledna 2022.
Pražané se budou opět více hýbat díky akci Týden sportu zdarma
Praha
Na území hlavního města je nespočet možností, kam vyrazit za sportem. Od soboty 25. prosince až do pátku 31. prosince 2021 bude navíc již tradičně široká nabídka sportovního vyžití zcela zdarma.
Aby děti se zdravotním znevýhodněním nekončily v ústavech. Praha má novou odlehčovací službu
Praha
Hlavní město zahájilo novou odlehčovací službu pro děti se zdravotním znevýhodněním. Využívat ji mohou zejména rodiče nebo pečovatelé dětí s mentálním a kombinovaným znevýhodněním, ale i s poruchou autistického spektra.
Nový jízdní řád 2022 v Praze a Středočeském kraji
Praha / Středočeský kraj
V neděli 12. prosince 2021 začal platit nový železniční jízdní řád. Ve Středočeském kraji se rozsah regionální dopravy zajišťované Českými drahami mírně sníží.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

HISTORIE

22. ledna 1933

se přívrženci Národní obce fašistické pokusili o fašistický puč, když v 0:30 přepadli židenické Svatoplukovy kasárny.

HISTORIE

22. ledna 1918

proběhla na Staroměstském náměstí masová demonstrace. Požadavky demonstrujících se pohybovaly od zvýšení přídělů až po návrat svobod a okamžité uzavření příměří.