Zpravodajství / ARCHÍV

Řemeslo a počítače lákají stále víc dívek. V oboru patří k nejlepším
Instalatérka, truhlářka nebo programátorka – stále více dívek se v posledních letech hlásí na v minulosti typicky mužské obory. Na školách patří k nejlepším studentům a v pracovním životě své mužské kolegy často převyšují.
Palubní Wi-Fi síť nabídne o tisíc vlaků víc
České dráhy meziročně navýší garantovanou nabídku palubní Wi-Fi sítě o 1 015 vlaků. V jízdním řádu 2022 nabídne národní dopravce 73 vlaků s palubním zábavně-informačním portálem.
Praha poskytuje přes 2 miliony korun ročně na intenzivní kurzy češtiny
Radou hl. m. Prahy byl schválen návrh Memoranda o spolupráci a porozumění v oblasti začleňování mladých lidí s odlišným mateřským jazykem.
Máte zdravou prostatu? Laboratoře AGEL dávají pánům odpověď v rámci akce Movember zdarma na Moravě i v Čechách
Laboratoře AGEL se v listopadu připojují k celosvětovému boji proti rakovině prostaty a varlat v rámci kampaně Movember. Až do konce měsíce mohou zájemci z řad pánské populace navštívit vybrané odběrové místo AGELLAB a požádat zdarma o vyšetření indexu zdraví prostaty.
Služby pro lidi s autismem celorepublikově chybí. V Praze pomůže Diakonie
V České republice žije přes 3 tisíce lidí s autismem, kteří jsou těžce nebo úplně závislí na podpoře a péči druhých. Odpovídající sociální služby pro ně ale kriticky chybí, hlavně ty celoroční.
Praha se připojila k nadnárodní klimatické kampani Cities Race to Zero
Praha se v minulých dnech připojila k metropolím z celého světa, které se v rámci iniciativy Cities Race to Zero rozhodly omezit produkci svých emisí o polovinu
Covid-19 zájem o řemeslo nesnížil. Žáků odborných škol naopak přibývá
Praktická výuka je pro studium řemesla stěžejní. Kvůli protiepidemickým opatřením se ale v loňském školním roce učni do školních dílen téměř nepodívali. I proto se ředitelé středních odborných škol báli, že do prvních ročníků letos nastoupí výrazně méně žáků. Jejich obavy se ale nenaplnily. Naopak. Většina středních odborných škol hlásí větší počet prváků než loni.
Mezinárodní jízda míru oživí slavný cyklistický závod
Amatérští sportovci z Německa i Česka o víkendu vyrazí v rámci přeshraniční sportovně kulturní události z Chemnitzu do Prahy a zase zpět.
V Praze začíná pilotní projekt testování odpadní vody u základních škol na přítomnost covid-19
Městské části Praha 9 a Praha – Lysolaje ve spolupráci s Pražskými vodovody a kanalizacemi ode dneška monitorují odpadní vody na možný výskyt viru SARS-CoV- 2 u základních škol v těchto městských částech.
Kradli společně, verze výpovědí však byly odlišné
Na dvojici lapků vyjížděli ostravští strážníci ve středu krátce po osmé hodině ranní na jednu ze zastávek v Moravské Ostravě.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

VESMÍR

4. prosince 1996

byla v USA vypuštěna planetární sonda Mars Pathfinder, která dopravila první vozítko na Mars.

ZAJÍMAVOST

4. prosince 1970

spadl Král smrků v Boubínském pralese. Byl největší ze smrků na západním svahu hory Boubín. Přibližně 440letý smrk ztepilý měl měřený obvod kmene 508 cm při průměrů 162 cm a výšku 57,6 m.

DOPRAVA

4. prosince 1905

byl v Opavě zahájen provoz elektrické tramvaje.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí