Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Štěňata psů pralesních dovádí před zraky návštěvníků
V Zoo Praha se narodila štěňata psů pralesních. Návštěvníci mohou dvojici mláďat nově pozorovat ve venkovním výběhu. Tyto jihoamerické šelmy se zde podařilo rozmnožit po pěti letech. Jde o první vrh nově sestaveného páru těchto obtížně chovatelných divokých psů.
Creme de la Creme otevírá zmrzlinový showroom a muzeum
Kdo jiný by si v Praze mohl otevřít jedinečný zmrzlinový showroom a muzeum než nadšený znalec celé historie výroby zmrzliny Honza Hochsteiger? Majitel zmrzlinárny Creme de la Creme otevírá po dlouhých čtyřech letech tvrdé práce jako první v Praze výjimečné místo, kde uvidíte desítky krásných předmětů z historie zmrzliny, funkční repliku původního zmrzlinového baru i dvě historické zmrzlinové laboratoře.
V Africkém domě je k vidění nová samice hrabáče
Do Zoo Praha přicestovala nová samice hrabáče kapského. Téměř šestiletá Sabi utvoří chovný pár s čtrnáctiletým samcem Dracem. Návštěvníci mohou nyní novou dvojici pozorovat v Africkém domě.
Sport, zábava a nezapomenutelné zážitky: Navštivte Family Park v Metropoli Zličín
Nákupní centrum Metropole Zličín si pro velké i malé návštěvníky připravilo léto plné sportu a zábavy. Od června do září se otevírá jedinečný Family Park, který přinese rozmanité aktivity a nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu.
Letní zážitky i pro děti s handicapem! Zajíček na koni zahajuje letní sezónu terapeutických jízd ve zrenovované jízdárně
Zajíček na koni je připraven na sezónu letních aktivit pro děti s handicapem i ze sociálně slabých rodin. Jízdárna v Hostivaři, kde probíhají terapeutické jízdy na koních i příměstské tábory, v posledním květnovém týdnu dostala potřebnou péči a renovaci.
Pár vombatů už si na sebe zvykl. Jejich den oslaví Zoo Praha v neděli
Po divokém spojování už je atmosféra v expozici vombatů obecných o poznání klidnější. Kousance, cenění zubů a hlasité výskání vystřídala pravidelná setkání a očividný zájem jednoho o druhého. S prvním párem těchto atraktivních vačnatců v Česku – samcem Cooperem a nově příchozí samicí Winkleigh – se mohou návštěvníci dobře seznámit v neděli 11. června při bohatém programu Dne s vombaty Zoo Praha.
Poslední šance vyzkoušet si výcvik astronautů nebo se projít po Měsíci
Největší evropská výstava kosmonautiky Cosmos Discovery v Bratislavě již 2. července končí a na několik let opouští Česko i Slovensko. Poslední šance vydat se do kosmu na Incheba Expo Bratislava potrvá již jen pád týdnů. A tak jako do Brna na výstavu před lety přijelo mnoho Slováků, tak i letos do Bratislavy, která je jen hodinu cesty z Brna, přijíždějí za zážitkem Češi, kteří se chtějí projít po Měsíci nebo usednout do kokpitu raketoplánu.
Lucie slaví výročí 30 let alba Černý kočky mokrý žáby, celé album živě přehraje při exkluzivních koncertech
K výročí Lucie připravila dárek pro své fanoušky. Na třech exkluzivních koncertech, které se už nebudou opakovat, odehraje celou desku živě od začátku do konce. Koncerty se uskuteční 28. listopadu v Českých Budějovicích, 1. prosince v Brně a 7. prosince v Praze. Půjde o jediné samostatné koncerty kapely v roce 2023 i 2024.
Zoo Praha představila vombatí samici Winkleigh
Zoo Praha představila svou první samici vombata obecného. Čtyřletá Winkleigh se sice před návštěvníky Darwinova kráteru na čas ukryla v noře, o zábavu se však vedle herce Ondřeje Sokola mezitím postaral především dvouletý vombatí samec Cooper.
Na podporu kultury v Praze pro příští rok je připraveno 400 milionů korun
Rada hl. m. Prahy schválila Program podpory v oblasti kultury a umění pro jednoleté dotace v roce 2024 a pro víceleté dotace na léta 2025-2028. Předpokládaný objem finančních prostředků na příští rok činí 400 milionů korun.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Doprava

1. října 1964

byl v Japonsku zahájen provoz vysokorychlostních vlaků – šinkansen. Trať spojila dvě největších japonská velkoměsta - Tokio a Ósaku. Maximální rychlost na trati byla 210 km/h. Tato trať byla okamžitým úspěchem, již tři roky po zahájení provozu bylo přepraveno 100 milionů cestujících.

Vzdělávání

1. října 1863

byla v Praze otevřena první městská vyšší dívčí škola.

Doprava

1. října 1973

byl ukončen provoz na poslední úzkorozchodné trati na Ostravsku.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí