Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Švandovo divadlo chystá komedii Klec bláznů s prvky drag show
Klec bláznů, kultovní francouzskou komedii Jeana Poireta vyprávějící o lásce milujících rodičů, o vztahu dlouholetých partnerů i o kráse být sám sebou, chystá v režii Daniela Hrbka Švandovo divadlo v Praze.
Podpořte fantazii svých dětí: Startuje 17. ročník mezinárodní výtvarné soutěže Toyota Dream Car
V prvním lednovém týdnu byl zahájen již 17. ročník soutěže Dream Car, kterou Toyota každoročně pořádá pro děti z celého světa. Ty v něm prokazují jak svoje výtvarné schopnosti, tak svoji představivost. Zadání je totiž jasné: „Nakresli, jak si představuješ, že by mělo vypadat auto budoucnosti. Čím si přeješ jezdit, až jednou vyrosteš?“
Festival ÍRÁN:CI 2024 promítne exkluzivní kolekci celovečerních, krátkých a dokumentárních filmů a přivítá vzácné hosty
Aktuální 11. ročník filmového festivalu ÍRÁN:CI od 17. do 21. ledna v pražských kinech Světozor a Bio Oko a od 23. do 25. ledna v Kině Art v Brně uvede 12 celovečerních plus 7 krátkých a dokumentárních filmů. Vůbec poprvé jde nejen o filmy z Íránu, ale také z jiných zemí regionu, jejichž témata, náměty, styly a formy jsou podobné íránské kinematografii.
Gorilí mládě prospívá. Návštěvníci je již mohou vidět bez omezení
Více než týden po narození mládě skvěle prospívá, Duni se projevuje jako skvělá matka a v gorilí skupině je klid. Proto je již možné upustit od opatření, kdy návštěvníci nemohli sledovat gorily přímo u skla expozice a platil zákaz používání fotoaparátů a kamer s velkými objektivy.
Největší seriál běhu na lyžích ČEZ SkiTour vstupuje do 17. sezony
Přinášíme dobré zprávy pro všechny milovníky běžeckého lyžování. Největší seriál v běhu na lyžích v Česku pokračuje i v nadcházející zimní sezoně! Závodníci si mohou vybrat z 8 závodů v unikátních lokalitách po celém Česku. Svůj závod si na www.ski-tour.cz najde každý – ať už podle místa či délky trasy.
První gorilí mládě v rezervaci Dja. Z legendární Moji je babička
V úterý 2. ledna osm minut po deváté hodině večerní porodila 10letá samička gorily nížinné Duni své první mládě. Legendární Moja – první gorila narozená v České republice – se tak stala babičkou a populární Richard pradědečkem. Mládě je v pořádku a ještě v noci začalo sát mateřské mléko. Jeho pohlaví pochopitelně zatím není známé.
Vánoce a Nový rok v Zoo Praha: vstupy za korunu a nadílka u zvířat
Na Štědrý den a oba vánoční svátky budou mít děti do 15 let vstup do Zoo Praha za 1 Kč. Na Nový rok potom všichni Pražané – prokázat se budou moci kartou či aplikací Lítačka. Počínaje dneškem až do 26. prosince mohou lidé nosit zvířatům jedlé dárky. Vítaná jsou jablka, mrkev či neslazené suché pečivo. Mezi svátky se mohou návštěvníci pražské zoo těšit také na tradiční nadílku u zvířat – od 27. do 29. prosince budou vybrané druhy dostávat neprodané vánoční stromky. Jak si s nimi poradí gorily, sloni nebo třeba papoušci?
Lucie Vondráčková obžalovaná z vraždy! Skončí ve vězení?
Dramatické záběry ukazují herečku a zpěvačku na zemi v poutech. Zásah policie byl skutečně nekompromisní. Lucie byla obviněna z vraždy.
Hvězdy ze Stardance rozsvítí v neděli v pražské zoo vánoční strom
V neděli 3. prosince rozsvítí Zoo Praha svůj vánoční strom na Veselovského louce. Návštěvníci se mohou těšit na průvod, betlém, vánoční koledy v provedení dětského pěveckého sboru a také vzácné hosty – herce Ondřeje Vetchého a taneční pár z probíhající řady soutěže StarDance cukráře Josefa Maršálka a jeho taneční partnerku Adrianu Maškovou. Od 15.30 bude vstup pro návštěvníky za symbolických 50 Kč.
Hadi s psí hlavou obydleli pražskou zoo
V Zoo Praha jsou nově k vidění vzácně chovaní psohlavci Batesovi. Tito svrchu smaragdově zelení a zespoda citronově žlutí hadi obydleli pavilon Terárium. Choulostivý druh pocházející z Amazonské nížiny se pyšní proporčně nejdelšími zuby mezi nejedovatými hady.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Katastrofy

14. června 1894

zahynulo při důlním neštěstí na Dole Františka v Karviné 235 lidí.

Politika

14. června 2003

skončilo referendum o přistoupení České republiky k EU, 77 % hlasujících bylo pro.

Historie

14. června 1642

se město Olomouc vzdalo Švédům. Švédský generál Torstenson nedodržel úmluvu s olomouckými a dovolil svým vojákům rabovat.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí