Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Veletrh Šperky a kameny nabídne originály i rarity
Ručně dělané originální šperky za použití kamenů, perel a drahých kovů plus minerály z celého světa najdete na jednom místě na veletrhu Šperky a kameny.
Do kin míří celovečerní dokument Srdce dubu. Předpremiéru bude mít v rámci Francouzského filmového festivalu
Stromy – živé organismy a zároveň fascinující obrazový materiál pro režiséry dokumentárních filmů o přírodě. Žádný z nich však dosud nezachytil tento dokonalý ekosystém optikou jeho obyvatel. To se nyní podařilo francouzskému snímku Srdce dubu, který divákovi nabízí napětí, vazby i emoce odehrávající se pod mohutnou korunou stoletého dubu.
Gorilí rodina v Zoo Praha je pohromadě
Velké spojování goril v Zoo Praha včera proběhlo bez většího rozruchu. Nováčci Kisumu a Duni se setkali se zbytkem skupiny – samicemi Kijivu, Shindou, Kambou a malým samečkem Ajabuem. Po pondělních drobných roztržkách je situace o poznání klidnější.
Pupek Paříže – tradiční Feydeau v netradičním pojetí Davida Drábka
Městská divadla pražská uvedou další inscenaci osobitého dramatika a režiséra Davida Drábka. Tentokrát se nechal inspirovat francouzskou situační komedií, ve které se nestane nic, jak by mělo a všechny plány a přísliby zážitků se promění ve zlý sen. Co všechno se tedy může stát za jednu noc?
Startuje filmový festival Malé oči. Vedle legendárních filmů se o zábavu postarají i tvořivé dílny
9. ročník festivalu Malé oči je tady! V žižkovském kině Aero a Biu Oko na Letné se uskuteční 12. a 13. listopadu. Malí diváci si užijí skvělé projekce a bohatý doprovodný program. Na svá dětská léta však mohou zavzpomínat i dospělí.
Josef Dvořák naposledy jako vodník Čochtan 13.11.2022 v pražském Divadle Gong
Po více než 31 letech se Josef Dvořák rozloučí s jednou ze svých ikonických rolí – legendárním vodníkem Čochtanem v muzikálu V+W Divotvorný hrnec, uváděným v jeho vlastní úpravě pod názvem Čochtan vypravuje.
Sever ve víru světových událostí – chystá se festival Dny severu
Skandinávský dům zve v listopadu na třináctý ročník festivalu severské kultury Dny Severu, jehož letošní téma zní Sever a svět.
Výstava dýní v botanické zahradě v Troji je opět tady, tentokrát inspirovaná kulturou Keltů
Botanická zahrada hl. m. Prahy připravuje tradiční výstavu dýní, tentokrát inspirovanou Kelty, jejich kulturou a svátkem Samhain. Na velké i malé návštěvníky čekají podzimní plody různých tvarů, barev i velikostí, uspořádané do působivých aranžmá.
Nový pavilon goril Zoo Praha prodlužuje své návštěvní hodiny
O nový pavilon goril – Rezervaci Dja – je mimořádný zájem. Na základě četných dotazů návštěvníků prodlužuje Zoo Praha otevírací dobu pavilonu o dvě hodiny. Od zítřka, pátku 7. října, tak mohou lidé probádat kamerunský prales a pozorovat gorily i po uzavření areálu zoo až do 20 hodin. Rozšířené návštěvní hodiny budou platit po dobu trvání zájmu, minimálně měsíc. Gorily budou navíc poprvé k vidění také venku.
Festival Das Filmfest zahajuje předprodej a zve na nejaktuálnější filmy z Německa, Rakouska a Švýcarska
Za dva týdny v Praze a v listopadu v Brně a Olomouci odstartuje 16. ročník festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest, který opět nabídne pestrý výběr cenami ověnčených a divácky úspěšných snímků od renomovaných tvůrců i debutantů.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Dnes se stalo

VĚDA

2. prosince 1942

provedl Enrico Fermi první řízenou řetězovou jadernou reakci.

DOPRAVA

2. prosince 1938

byl dán jižní Moravě do provozu Baťův kanál - vodní cesta spojující Otrokovice s Rohatcem.

HISTORIE

2. prosince 1804

se Napoleon Bonaparte korunoval na císaře Francie.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí