Kultura / Volný čas / ARCHÍV

V pátek začíná festival Den architektury. Zpřístupní unikátní stavby a zve na architektonické procházky a výlety
Na 300 akcí v 80 městech a obcích po celé republice a na Slovensku zve od pátku 1. října festival Den architektury. Zejména o víkendu 2. a 3. října nabízí bohatý a zdarma přístupný program exkurzí do běžně nepřístupných budov, procházek, ale i cyklovyjížděk, výletů vlakem či lodí s poutavým výkladem.
První ročník celopražské výtvarné soutěže pro umělce s mentálním postižením zná své vítěze. Zájem účastníků byl obrovský
Osmdesát umělců z dvanácti organizací a více než stovka přihlášených výtvarných děl. První ročník celopražské soutěže zaznamenal mezi lidmi s mentálním postižením velký ohlas. Druhý ročník soutěže plánují organizátoři uspořádat v rámci republiky
Český hudební fond otevírá nově zrekonstruovanou půjčovnu klavírů v Praze
Kupovat v dnešní době klavír, ať už pro děti, do kavárny nebo na občasné koncertní večery, je velmi nákladné. Řešení, které přináší půjčovna klavírů Českého hudebního fondu, je ideální pro všechny účely, které vás napadnou.
Pražský archiv oslavuje 170 let od svého založení venkovní výstavou
Na nádvoří Klementina byla slavnostně zahájena výstava, která mapuje pestrou historii Archivu hl. m. Prahy. Zároveň však široké veřejnosti přibližuje i různé zajímavosti, mimo jiné představí Karla Jaromíra Erbena jako prvního městského archiváře. Celkem deset velkoformátových panelů bude k vidění až do 29. září.
Zoo Praha představuje naše hady. Není se jich proč bát
Zoo Praha ve svém Teráriu nově představuje čtyři druhy hadů, které se běžně vyskytují na území České republiky: užovku obojkovou, užovku podplamatou, užovku hladkou a zmiji obecnou. Cílem této expozice je ukázat rozdíly mezi našimi hady a připomenout, že není proč se jich bát.
Evropský úspěch: V Zoo Praha se narodili pekari Wagnerovi
Hned o dvě čerstvá mláďata se stará skupina pekariů Wagnerových v Zoo Praha. Narození každého dalšího mláděte je skvělou zprávou pro evropský chov.
Zoo Praha odchovává první mládě ježury australské
Před 82 dny se v Zoo Praha vylíhlo první mládě ježury australské. Matka se o něj dobře stará, malá ježura se pravidelně krmí mateřským mlékem a rychle přibývá na váze. Právě během vážení se ježuří mládě podařilo poprvé vyfotografovat.
Hlasité námluvy velkých želv v Zoo Praha
Poprvé od loňského října se do svého venkovního výběhu vrátily velké želvy. Návštěvníci Zoo Praha tak konečně mohou tyto oblíbené plazy pozorovat i v době, kdy je jejich vnitřní expozice v Pavilonu velkých želv pro veřejnost stále uzavřena. Želví skupina se podle chovatelů z otevření travnatého výběhu velmi raduje a je možné ji nyní sledovat při prvních jarních pokusech o páření.
Kina Aero, Bio Oko a Světozor otevírají s prémiovým programem nabitým hity a předpremiérami
Po 223 dnech se kina konečně dočkala a otevírají své sály pro veřejnost. Od pondělí 24. května tak diváci mohou navštívit pražská kina Aero, Bio Oko a Světozor, která pro ně přichystala na uvítanou prémiový obsah.
Mig 21 vydávají videoklip k písni o touze po lidském doteku s příznačným názvem „TěsněVedleSebe“
Optimismus, naděje a touha po zázraku, který spočívá v návratu k normálnímu životu. To je odkaz, který kapela Mig 21 posílá ve své nové skladbě s názvem TěsněVedleSebe. Videoklip
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

HISTORIE

22. ledna 1933

se přívrženci Národní obce fašistické pokusili o fašistický puč, když v 0:30 přepadli židenické Svatoplukovy kasárny.

HISTORIE

22. ledna 1918

proběhla na Staroměstském náměstí masová demonstrace. Požadavky demonstrujících se pohybovaly od zvýšení přídělů až po návrat svobod a okamžité uzavření příměří.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí