Magazín / ARCHÍV

V Česku je už 799 nabíjecích stanic. Na většině z nich lze dobíjet elektromobil s jedinou kartou
Počet nabíjecích stanic pro elektromobily se za poslední dva roky více než ztrojnásobil. Prudký růst nastal rovněž u vozidel na elektřinu.
Nedostatek vitamínu D trápí většinu populace. Prevence nedostatku vitamínu D zejména u starších lidí může udržet svalovou výkonnost a podpořit imunitu
Správným doplněním vitamínu D lze významně podpořit náš imunitní systém. Světový den vitamínu D si každoročně připomínáme 2. listopadu.
ŠKODA 180 RS a 200 RS (1974): Stroje z jiné galaxie
Ještě před příchodem legendárního modelu ŠKODA 130 RS hájily na tratích československých soutěží barvy mladoboleslavské automobilky fantasticky rychlá kupé ŠKODA 180/200 RS.
Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2021 obdržel snímek „Jupiter a Saturn“, jehož autorem je Pavol Janúšek
Na obloze se stále odehrává neúnavný a úžasný rej oběžnic, též hvězd bludných neboli planet. Z nich ty nejjasnější – Jupiter a Saturn právě nyní vévodí noční obloze.
Jak na obranu proti hackingu?
Firmy po celém světě zaznamenávají různé typy útoků na jejich sítě, jejichž počet se od vypuknutí pandemie rapidně zvýšil. Jak těmto útokům předejít? Jak co nejbezpečněji postupovat, když už útok proběhl?
Horké dny přináší problémy s křečemi. Nehrozí jen sportovcům
Křeče se pojí s dehydratací a svalovým přepětím. Ochromující bolest, nejčastěji v lýtkách, postihuje lidi zejména v létě a přichází bez varování. Po čase sice odezní, ale pokud člověka zasáhnou například při běhu či plavání, můžou být hodně nepříjemné.
Spermageddonu se bát nemusíme, říkají lékaři
Až 40 % mužů má po prodělání koronaviru horší spermiogram než před nemocí – zjistili to specialisté na reprodukci opakovaným měřením na klinikách, kde působí.
30. června vyprší možnost prodloužení propadlé STK
S koncem června vyprší možnost prodloužit platnost technických kontrol o 10 měsíců. Opatření bylo zavedeno v reakci na omezené možnosti pohybu obyvatel v době lockdownu. Je tedy na čase si zkontrolovat platnost technické kontroly u vašich vozidel.
Pneu: My stárneme, a pláště také
Postavte se před zrcadlo a zkuste všechny přesvědčovat, že nestárnete. Tomuhle neuvěří nikdo. Proč bychom tedy měli věřit, že pro pneumatiky čas neplatí? Naopak.
Kosmický program EU a nová agentura se sídlem v Praze mají zelenou
Evropský parlament schválil vznik Kosmického programu EU a nové agentury EU pro kosmický program (EUSPA), která bude sídlit v Praze.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

VESMÍR

4. prosince 1996

byla v USA vypuštěna planetární sonda Mars Pathfinder, která dopravila první vozítko na Mars.

ZAJÍMAVOST

4. prosince 1970

spadl Král smrků v Boubínském pralese. Byl největší ze smrků na západním svahu hory Boubín. Přibližně 440letý smrk ztepilý měl měřený obvod kmene 508 cm při průměrů 162 cm a výšku 57,6 m.

DOPRAVA

4. prosince 1905

byl v Opavě zahájen provoz elektrické tramvaje.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí