AKTUÁLNĚ / Krimi

I přes jazykovou bariéru ho slovo MÁMA uklidnilo
 
Autor / zdroj foto: MP Praha

Praha

Čtyřletý ztracený chlapec i jeho zoufalá matka, oba cizinci, měli štěstí na lidi, které potkali.

Pátrání po 4letém chlapečkovi cizí státní příslušnosti vyhlásila Policie ČR v neděli před čtvrtou hodinou odpoledne. Na tísňovou linku zavolala žena, která byla se svými dětmi v parku a pomohla tak zoufalé a vyděšené anglicky hovořící matce, které se chlapeček ztratil.

Při jízdě tramvají číslo 17 si uplakaného osamoceného klučiny všiml a posléze ujal 21letý mladík. Strážníci se okamžitě vydali za tímto vozem mířícím na konečnou zastávku Levského. Když ho na konečné začali hledat, mladík pochopil, že jsou zde strážníci kvůli dítěti a uplakaného chlapečka jim předal. "V náruči ho pak jeden ze strážníků donesl ke služebnímu autu a snažil se ho uklidnit tím, že mu neustále opakoval, že máma za chvíli přijde. Slovo máma mělo přímo kouzelný vliv a za chvíli ho klučina neustále opakoval. Posezení v autě s majáky pak bylo milým rozptýlením. Malého cestovatele ve čtvrt na pět strážníci předali vyděšené mamince. Jakmile ji Daniel uviděl, rozběhl se s výkřikem „máma“ do její otevřené náruče. Pohled na šťastné shledání byl největší odměnou pro strážníky," popsala situaci Irena Seifertová, vedoucí Kanceláře ředitele Městské policie hlavního města Prahy.

"Velké poděkování si zaslouží ochotná žena, která kontaktovala tísňovou linku a mladík z tramvaje číslo 17," doplnila Irena Seifertová.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.