AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Frýdek-Místek školákům představí nabídku středních škol
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Frýdek-Místek

Ve Frýdku-Místku se uskuteční tradiční Trh vzdělávání. Akce pomůže s výběrem střední školy nebo učebního oboru žákům posledních ročníků základních škol.

68 střední škol se představí na Trhu vzdělávání 2023 ve Frýdku-Místku. Tradiční akce je určena pro žáky posledních ročníků základních škol. Pomůže jim s výběrem učebních a studijních oborů na místních středních školách i specializovaných školách ze vzdálenějších lokalit. Uskuteční se ve čtvrtek 21. září od 10 do 16 hodin v hale Polárka ve Frýdku-Místku.

Školákům i jejich rodičům poradí zástupci škol, kteří jim přiblíží jednotlivé studijní a učební obory, seznámí s profesemi formou praktických ukázek v oblastech jako jsou technika, ekonomika, umění, sport, jazyky, přírodní vědy, humanitní vědy a další.

„Návštěvníci zažijí interaktivní ukázky a projdou úkoly zručnosti na stanovištích vybraných škol, a to uvnitř i v okolí haly. Konkrétně si budou moci vyzkoušet resuscitaci, hasičský zásahový oblek, včetně přilby a dýchacího přístroje, také demontáž a montáž kola osobního automobilu nebo vyrytí kovového žetonu podle vlastního návrhu,“ zve do haly Polárka náměstek primátora pro územní plánování a rozvoj, stavebně správní činnosti, ekonomický rozvoj a podnikání, dotace a integrované teritoriální investice Jakub Míček (ANO 2011).

Dalším zajímavým lákadlem bude určitě svařování nebo rehabilitační cvičení ve virtuální realitě.

Kromě toho Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava představí obory Geotechnika a Architektura. Účast přislíbilo i pět regionálních zaměstnavatelů, kteří působí v technických oborech a žákům ukážou, jak by mohlo vypadat jejich budoucí profesní zaměření.

Vstup na Trh vzdělávání a uplatnění, který spolupořádá statutární město Frýdek-Místek a Informační a poradenské středisko pro volbu povolání Úřadu práce ČR, je zdarma.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.