KULTURA / Kultura

Na podporu kultury v Praze pro příští rok je připraveno 400 milionů korun
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Praha

Rada hl. m. Prahy dnes schválila Program podpory v oblasti kultury a umění pro jednoleté dotace v roce 2024 a pro víceleté dotace na léta 2025-2028. Předpokládaný objem finančních prostředků na příští rok činí 400 milionů korun, z toho je 27 milionů 700 tisíc korun vázáno schválenými víceletými dotacemi, na jednoleté projekty zbývá 128 milionů 300 tisíc korun. Pro srovnání částka schválená v rozpočtu hl. m. Prahy na program podpory v oblasti kultury a umění pro rok 2023 byla ve výši 380 tisíc korun.

„Jsem rád, že se nám podařilo navýšit rozpočet Programu podpory v oblasti kultury o 20 milionů korun. Chceme, aby dotační program odpovídal pražské kulturní politice a chceme tak podporovat jedinečné projekty, které Prahu umístí na kulturní mapu světa. Ráz Prahy totiž nevytváří pouhé architektonické dědictví, ale i to co se v jeho kulisách odehrává a dobré projekty si jistě naši podporu zaslouží. Kultura je pro nynější radu jednoznačnou prioritou a částka 400 milionů korun je toho jasným důkazem,“ říká Jiří Pospíšil, náměstek primátora s působností v oblasti kultury, cestovního ruchu, památkové péče, výstavnictví a péče o zvířata (animal welfare).

„Peníze do kultury vnímám jako investici, která zvýší atraktivitu Prahy jako turistické destinace a přinese tak místním podnikatelům, i pražskému hospodářství tolik potřebné finance,“ dodává Zdeněk Kovářík, radní s působností v oblasti financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání.

Veškeré informace k Programu budou k dispozici na internetových stránkách města.

Autor / zdroj: Vít Hofman

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.