KULTURA / Festivaly

Ledárny Open Air mění název a přidávají druhou scénu
Ledárny Open Air 2022. 
Autor / zdroj foto: Jan Nožička / Ledárny Open Air

Praha

Atraktivní hudební vystoupení pod širým nebem připravil pro všechny fanoušky hudby Prague Open Air. Ten přebírá úspěšný koncept Ledárny Open Air a rozšiřuje ho o novou lokalitu, Občanskou plovárnu. Program Prague Open Air bude probíhat od června do září a nabídne širokou škálu žánrů. Na dvou scénách, v Ledárnách Braník a na Občanské plovárně, vystoupí řada populárních českých i zahraničních interpretů včetně Hooverphonic, TV Girl, Chinaski, Pražského výběru, Davida Kollera, Monkey Business, Anety Langerové, IMT Smile, Vypsané fixy, UDG, Hradišťanu nebo Michala Prokopa.

Prague Open Air navazuje na loňský úspěšný projekt Ledárny Open Air a rozšiřuje ho o další lokaci – Občanskou plovárnu. „Návštěvnost Ledáren v minulém roce jasně ukázala obrovský zájem Pražanů o stálou kulturní scénu, která kromě živé hudby nabízí i jedinečnou letní atmosféru pod širým nebem, informuje za pořadatele Netradičních koncertů Tomáš Staněk a pokračuje: „Jsme proto rádi, že v letošním roce hudebním fanouškům nabídneme další prostor, který bude mít úplně jiný vibe. Scéna Plovárny je umístěna v zahradách s nádherným výhledem na Vltavu v samotném centru Prahy na Malé Straně. Bude kapacitně intimnější a nerozhodí ji ani počasí, protože je krytá. Obě lokace jsme zaštítili jedním jménem Prague Open Air.

Koncerty v Ledárnách budou probíhat ve stejném areálu jako loňské Ledárny Open Air, tedy hned vedle historických budov Branických ledáren. Návštěvníci se můžou těšit na Sto zvířat, Hooverphonic, Chinaski, Pražský výběr, Mňága a Žďorp, Sofian Medjmedj, IMT Smile, Monkey Business, David Koller, Horkýže Slíže, TV Girl, Poletíme? a Vypsanou fixu. Na Občanské plovárně zahraje Aneta Langerová, Michal Prokop & Framus Five, N.O.H.A., Polemic, Skyline, UDG ale i Hradišťan & Jiří Pavlica nebo Vašo Patejdl.

„Vedle návštěvníků obou scén nám také záleží na obyvatelích Prahy, a proto budeme pokračovat v dodržování seberegulačních opatřeních, která zabraňují šíření zvuku z našich areálů. Jelikož je každá lokace unikátní, přizpůsobíme opatření pro Plovárnu specifikám prostoru, doplňuje Staněk.

Vstupenky na Prague Open Air jsou již k dispozici na webových stránkách pragueopenair.cz nebo Goout.net. Doporučujeme neváhat s nákupem, protože zájem o koncerty je velký a kapacity jsou omezené.

PROGRAM PRAGUE OPEN AIR 2023

Ledárny Braník

15. 6. Sto zvířat
17. 6. Hooverphonic
20. 6. Chinaski
21. 6. Chinaski
22. 6. Pražský výběr
28. 6. Pokáč
29. 6. Mňága a Žďorp
30. 6. Sofian Medjmedj
20. 7. IMT Smile
27. 7. Monkey Business
9. 8. David Koller
10. 8. Horkýže Slíže
15. 8. TV Girl
22. 8. Poletíme?
24. 8. Vypsaná fixa
29. 8. Iné Kafe
a další

Občanská plovárna

18. 7. N.O.H.A.
19. 7. Michal Hrůza & Kapela Hrůzy
26. 7. Vašo Patejdl
27. 7. Hradišťan & Jiří Pavlica
1. 8. Xavier Baumaxa
2. 8. Polemic
3. 8. Michal Prokop & Framus Five
11. 8. Skyline
13. 8. Aneta Langerová
7. 9. UDG
20. 9. Xindl X
a další

Autor / zdroj: Pavla Umlaufová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.