KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Hostivařská přehrada.
Hostivařská přehrada představuje největší pražské přírodní koupaliště. Adrenalin nabízí obří skluzavka či wakeboarding
Hostivařská přehrada. 
Autor / zdroj foto: Hlavní město Praha

Hostivařská přehrada / Praha 15-Háje

Hostivařská přehrada se nachází v nádherné a klidné lokalitě uprostřed Hostivařského lesoparku. Pouze pár minut cesty z centra Prahy naleznete přírodní koupaliště s největší vodní plochou v Praze, kolem níž se rozprostírá jedna z nejkrásnějších přírodních částí v hlavním městě.

Hlavní pláž je tvořená především travnatými plochami a dlouhou písčitou pláží s pozvolným vstupem do vody, který je vhodný i pro malé děti. V levé části pláže je k dispozici dlouhé molo na ležení přímo u vody. V areálu tak najdete dostatek místa pro odpočinek a opalování.

Důležitou součástí areálu jsou také převlékárny a sprchy s pitnou vodou, které jsou rovnoměrně rozmístěné po celé pláži. Další nezbytnou součástí areálu je několik stánků s občerstvením a sportoviště.

Na hlavní pláži najdete především rekonstruované toalety (umývárny a pisoáry), obří skluzavku se dvěma dráhami a elektronickou časomírou, mega trampolínu pro malé i velké, FIT zónu pro všechny sportovce, WI-FI hotspot, kulturní a sportovní program po celou sezonu, koktejlový bar na pláži, centrální restauraci se zastřešenou terasou – čerstvá pizza každý den, držáky na kola a bezpečnostní schránky na cennosti, vlek na wakeboarding, dvě beachvolejbalová hřiště, půjčovnu lodiček, šlapadel, kajaků a paddleboardů, půjčovnu lehátek, dětské hřiště, stánky s čerstvými hamburgery, gyrosem, míchanými koktejly a zmrzlinu, sport bar, kavárnu s čerstvou kávou a další gastro provozy. O víkendech funguje služba hlídání dětí.

Nudistická pláž
Jednu z nejstarších a nejkrásnějších nudistických pláží v České republice objevíte na konci Hostivařské přehrady, v nejklidnější části celého areálu.

Pláž pro milovníky opalování bez plavek je zcela separovaná od hlavní pláže přilehlým lesem a zároveň je spojená s hlavní bránou silnicí. Vzdálenost obou pláží je zhruba 800 metrů, a tudíž je celý areál přístupný jak vchodem z Petrovic, tak hlavním vchodem z Hostivaře.

Součástí nudistické pláže jsou i dvě občerstvení, kde na vás čeká domácí kuchyně, hotová jídla, domácí langoše, masové klobásy, steaky, smažený sýr, domácí limonády a mnoho dalších pochutin. V prostorách restaurace není nutné být oblečen.

Na Nudapláži se konají letní parkety s DJs nebo s kapelou, a to pravidelně každou sobotu a příležitostně i v pátek.

Na nudistické pláži jsou k dispozici udržované travnaté plochy pro odpočinek, sprchy s pitnou vodou, stánky s občerstvením, kurt na volejbal a badminton, ping-pongový stůl, půjčovna lehátek, půjčovna vybavení, možnost zapůjčení karet a stolních her.

Více informací včetně popisu všech atrakcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu Hostivařské přehrady.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.