KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Vodní svět Jedenáctka nabízí spoustu atrakcí.
Vodní svět s tobogánem, centrum dětského plavání i wellness se saunami. Taková jsou lákadla „Jedenáctky“
Vodní svět Jedenáctka nabízí spoustu atrakcí.  
Autor / zdroj foto: Sportovní areál Jedenáctka vodní svět

Sportovní areál Jedenáctka vodní svět / Praha 4-Chodov

Vodní svět s tobogánem, centrum dětského plavání, plavecký bazén, wellness saunový svět i bistro a mokrý bar. To všechno mají k dispozici návštěvníci Sportovního areálu Jedenáctka vodní svět. Dosyta se tady mohou vyřádit všichni milovníci vodních radovánek.

Plavecký bazén pro veřejnost
Moderní krytý plavecký bazén Jedenáctka má délku 25 metrů a šířku 10,5 metru. Hloubka vody zahřáté na příjemných 28 °C je od 1,2 po 1,8 metru u startovacích bloků. Z celkových pěti plaveckých drah jsou standardně dvě vyhrazeny pro kondiční plavání. Bazén je vybaven hydraulickým zvedákem pro tělesně hendikepované plavce.

Přímo od plaveckého bazénu můžete navštívit mokrý bar v prvním patře.

Vodní svět Jedenáctka
Rekreační bazén s celou řadou zábavných vodních atrakcí a teplotou vody 30 °C je umístěn v sousedství plaveckého bazénu. V ceně jednoho vstupného si tak můžete kdykoliv užívat všechny vodní atrakce. Součástí vodního světa Jedenáctka je také bezpečné dětské brouzdaliště s atrakcemi.

Jednotný bazénový prostor je ideální pro rodiny s dětmi – každý si užije, co ho baví.

Areál dětského plavání
K bazénkům pro dětské plavání se dostanete vstupem vlevo z hlavní recepce vodního světa Jedenáctka Chodov.

V hale Centra dětského plavání se kromě čtyř nerezových bazénů se zázemím nachází také dětský herní koutek celý na dohled od přiléhající kavárny. U vstupu je uzamykatelná kočárkárna a v prostoru šaten u sprch je vyhrazena místnost pro přebalování a kojení dětí.

Finská sauna a aroma sauna
Hlavní část wellness centra Jedenáctky tvoří dvě samostatné klasické sauny. Sauna finského typu slouží k prohřátí těla za vysokých teplot až 100°C. V aroma sauně se k teplotě 65°C přidává ještě působení přírodních vonných esencí. Pro následné ochlazení si můžete vybrat ledový bazének s průtokem vody chladné 10 °C, klasickou sprchu, polévací vědro nebo ledový peeling.

Pravidelné saunování má blahodárné preventivní účinky na zdraví člověka, posiluje obranyschopnost a pomáhá tělu zbavovat se škodlivých látek. Nezanedbatelný je také relaxační vliv na psychiku člověka.

Po saunování je doporučeno strávit alespoň půl hodiny relaxací na lehátku v odpočívárně s pitným režimem zdarma. Dopřejete svému tělu klid pro příjemné doznívání účinků sauny.

Parní lázeň
Díky nižší teplotě 45°C a vyšší relativní vlhkosti vzduchu není organismus v parní lázni zatěžován tolik, jako v klasické sauně. Pobyt v teplé mlhové lázni proto bývá obecně delší než v sauně. Pro zpříjemnění vašeho pobytu je na stropě dekorativní svítící hvězdné nebe. Před lázní jsou umístěny dvě samostatné šnekové sprchy.

Saunové ceremoniály
Ve wellness saunovém světě Jedenáctka je pro vás připraveno mnohem více než jen samotné saunování. V úterý, pátek a sobotu v 11 hodin dopoledne a večer v 18, 19 a 20 hodin provádějí vyškolení saunéři jeden ze saunových ceremoniálů: Esence na přání, Solný peeling, Ledový peeling, Beauty pro ženy nebo Ceremoniál pro děti.

Posezení s výhledem
Pokud vám vyhládne, můžete se občerstvit v prvním patře vodního světa Jedenáctka. Z recepce bazénové části areálu Jedenáctka se dostanete po schodech nebo výtahem.

Veřejná suchá část bistra nabízí panoramatický výhled na plavecký bazén, vodní svět i tobogán. Do oddělené mokré části bistra se dostanou návštěvníci vodního světa Jedenáctka po schodech přímo od bazénů.

Každý den nová nabídka
V bistru vám nabízí vždy čerstvá jídla, výhodná polední menu, teplé a studené nápoje, zákusky a zmrzliny i rychlé občerstvení jen tak do ruky.

Na dobroty jen tak v plavkách a bez peněz? Ovšem! Stačí mít s sebou svůj náramkový čip. Stavte se kdykoliv budete mít žízeň, hlad nebo jen chuť na něco dobrého.

Více informací včetně popisu všech atrakcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu Sportovního areálu Jedenáctka vodní svět.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.